zobacz wszystkie »

Budapeszt 1-4.05.19

Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 750,00 PLN


BUDAPESZT Bratysława  i Zakole Dunaju

CENA: 750 zł/os.

 

 TERMIN: 1-04.05.2019

REZERWACJA

 

ŚWIADCZENIA:
ZAKWATEROWANIE: 3 noclegi w hotelu *** w Budapeszcie, pokoje 2,3-os. z łazienkami
WYŻYWIENIE : 3 śniadania
PRZEJAZD: autokar (klimatyzacja, toaleta,  DVD)
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE KL (do 10 000 Euro) i NW (do 10 000 zł)

 

RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1 Wyjazd z Wrocławia o godz. 4.00 (Dworzec PKS). Przejazd przez Czechy i Słowację do Budapesztu. Przyjazd do hotelu  w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Budapeszcie.  Nocleg.  
Dzień 2 Śniadanie. Zwiedzanie miasta - spacer po mieście, m.in. Parlament (z zewnątrz) - symbol miasta, Opera; Bazylika Św. Stefana – największy kościół Budapesztu, Városliget - Park Miejski, Plac Bohaterów z pomnikiem upamiętniającym najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych dla kraju władców, Zamek Vajdahunyad. Po południu rejs po Dunaju (1 godzina).  Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do Esztergomu miejscowości zwanej "świętym miastem Węgier". Zwiedzanie największej w kraju bazyliki. Skarbiec we wnętrzu bazyliki skrywa najbogatszą kolekcję przedmiotów liturgicznych na Węgrzech. Następnie przejazd do Wyszehradu – miejscowości zachwycającej  malowniczymi widokami na zakole Dunaju. Przejazd Zakolem Dunaju zamknie postój w Szentendre - niewielkiej miejscowości z malowniczą zabudową i niepowtarzalnym klimatem. Spacer krętymi i wąskimi uliczkami miasteczka. Dla chętnych wizyta w Muzeum Marcepana.  Powrót do Budapesztu. Dalsze zwiedzanie miasta:  Wzgórze Zamkowe – najstarsza i najbardziej reprezentacyjna część miasta, Zamek Królewski – siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, z której można podziwiać panoramę miasta. Przejazd na Wzgórze Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności - posągiem legendarnego męczennika Św. Gellerta. Spacer po wzgórzu. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd do Bratysławy - zwiedzanie - deptak przy Dunaju, Parlament, Zamek Królewski, katedra św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, Plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański  i Jezuitów. Dalszy przejazd do Polski. Powrót do Wrocławia w godzinach nocnych.

 UWAGA: Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

 UWAGI:
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i rejs po Dunaju płatne we własnym zakresie ok. 10 000 HUF.
- Możliwość w czasie wolnym skorzystania z basenów termalnych: koszt ok. 5900 HUF
- Dopłata do pokoju 1 osobowego: 265 zł
- Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz  obiektów i po muzeach.

 

 

kraj Węgry
miejscowość Budapeszt i Zakole Dunaju
termin 01.05-04.05.2019
długość 4 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytaj o produkt