zobacz wszystkie »

Południowe Czechy 2019 rok

Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 490,00 PLN

CZECHY POŁUDNIOWE
Konopiste - Tabor - Hluboka - Czeskie Budzejowice - Temelin    

 

ŚWIADCZENIA :
ZAKWATEROWANIE : 2 noclegi w hotelu *** w Czechach (pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami )
WYŻYWIENIE : 2 śniadania
PRZEJAZD  autokarem (DVD, barek, WC, klimatyzacja)
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE NW (do 10 000 zł) i KL  (do 10 000 Euro)

 

TERMINY    CENA

03.05-05.05.2019    490 zł

REZERWACJA


20.06-22.06.2019    490 zł

REZERWACJA


15.08-17.08.2019    490 zł

REZERWACJA

 


RAMOWY PROGRAM :
1 dzień: Wyjazd z Wrocławia o godz. 5.00 ( ul. Sucha, Dworzec PKS, Wroclavia ). Przejazd do Konopiste, jednego z najczęściej odwiedzanych zamków w Czechach. Okazałą, neogotycką bryłę otacza piękny park z jeziorem. Zwiedzanie bogato wyposażonych wnętrz zamku wraz z trofeami myśliwskimi arcyksięcia Franciszka Ferdynanda d'Este. Następnie przejazd do miasta Tabor – doskonale odrestaurowanego, szczycącego się wieloma zabytkami, labiryntem średniowiecznych uliczek i bogato zdobionymi kamienicami. Smakoszów czekolady z pewnością skusi wizyta w Muzeum Czekolady i Marcepana. Przejazd do Czeskich Budziejowic – stolicy południowych Czech. Czeskie Budziejowice to jeden z największych rynków w Europie,  eleganckie kamienice oraz browar, w którym powstaje słynny Budvar. Zwiedzanie Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym oraz zabudową reprezentującą wszystkie style architektoniczne. Nocleg w hotelu.
2 dzień: Śniadanie. Przejazd do zamku Hluboka nad Vltavou – neogotyckiej perły południowych Czech. Zwiedzanie zamku jedną z tras - dla zwiedzających udostępnionych jest 140 sal. Następnie przejazd do Czeskiego Krumlova – jednej z najpiękniejszych atrakcji wśród zabytkówwpisanych do dziedzictwa  UNESCO. Zwiedzanie miasta - zespół zamkowy i pałacowy położony malowniczo nad Wełtawą,  barokowy teatr, średniowieczne uliczki i kamienne mieszczańskie domy. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Elektrowni Atomowej w Temelinie – gdzie nieprzerwanie od 1988 roku działa największa z czeskich siłowni jądrowych.  Znajdujące się przy elektrowni jądrowej centrum informacyjne zostało zlokalizowane w zabytkowym renesansowym zamku Vysoký Hrádek. Przejazd do miejscowości Trebon – zabytkowego miasta i uzdrowiska otoczonego Parkiem Krajobrazowym. Miasto oferuje wiele terenów zielonych, piękny i rozległy park zamkowy i miejsca do sportowej rekreacji. W programie zwiedzanie centrum miasta, renesansowego zamku, mauzoleum rodu Schwarzenbergów.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.    
    

UWAGI :
-    Bilety wstępów płatne we własnym zakresie  (ok. 650 CZK).
-    Dopłata do pokoju 1-os.: 100 zł
-    Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach.

kraj Czechy
miejscowość Konopiste-Tabor-Hluboka-Czeskie Budziejowice-Czeski Krumlov
termin 2019 rok
długość 3 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytaj o produkt