zobacz wszystkie »

Włochy Klasyczne 2019 rok

Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 1290,00 PLN

WŁOCHY
Wenecja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż

 

ŚWIADCZENIA:

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 2/3*: 1 nocleg w Lido di Jesolo, 3 noclegi w okolicach Rzymu (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami)
  • Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne, 4 obiadokolacje
  • Przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie NW (10 000 zł) i KL (10 000 euro)

TERMINY                   CENA


28.04 -04.05.2019        1290 zł

REZERWACJA


02.06  -09.06.2019       1250 zł
11.08 -17.08.2019        1190 zł
22.09 - 28.09.2019      1190 zł

 

RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1: Wyjazd z Wrocławia (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha) o godz. 18.30. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
Dzień 2: W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu nad Morzem Adriatyckim. Odpoczynek w kurorcie nadmorskim Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Spacer po mieście Św. Marka - rejs Canale Grande, Piazzetta i Piazza di San Marco, wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu Bazylika św. Marka, słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most i dzielnica Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w Audiencji Generalnej (przy pobycie Ojca Św. w Rzymie). Zwiedzanie - Bazylika i Plac Św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu przejazd do Rzymu, spacer po mieście. W programie m.in. Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’Agnese in Agone, Panteon - jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Forum Romanum - serce starożytnego miasta, Koloseum - budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami na szczycie, z których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti, barokowa Fontanna di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6: Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do miasta św. Franciszka- Asyżu. Zobaczymy jeden z najwybitniejszych zabytków XIII i XIV-wiecznej sztuki włoskiej- Bazylikę św. Franciszka, Piazza Comune, Bazylikę św. Klary - miejsce wiecznego spoczynku wiernej towarzyszki św. Franciszka. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.
Dzień 7: Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

Możliwość wyjazdu z innych miast:

 
OpoleMcDonald's, ul. Wrocławska 104, godz. 20:00
Gliwice, stacja paliw Shell, ul. Rybnicka, godz. 20:45
Katowice, parking strzeżony przy ul. Mickiewicza 23/27, godz. 21:30


UWAGI:
- Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
- Bilety wstępu, zestawy Audio Guide oraz podatek turystyczny płatne we własnym zakresie - ok. 50 euro/os, komunikacja miejska w Rzymie (metro) i Wenecji (tramwaj wodny) ok. 30 euro/os.
- Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego: 280 zł
- Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

kraj Włochy
miejscowość Wenecja - Rzym - Watykan - Monte Cassino - Asyż
termin 2019 rok
długość 7 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania i kolacje
Zapytaj o produkt